×

Ako účinne liečiť svalovú horúčku – svalovica

Ako účinne liečiť svalovú horúčku – svalovica

Overené metódy a tipy bolesť svalov – svalovicu

Svalová horúčka, slangovo nazývaná „svalovica“, či už spôsobená nadmerným cvičením, dlhodobým napätím alebo inými faktormi, môže výrazne ovplyvniť váš denný život. Našťastie existuje niekoľko overených spôsobov, ako tieto bolesti zmierniť. V tomto článku sa dozviete o rôznych metódach a produktoch, ktoré pomáhajú pri svalových bolestiach.

Svalové bolesti môžu mať viaceré príčiny vrátane preťaženia svalov, stresu, dehydratácie, alebo nedostatočného strečingu pred fyzickou aktivitou. Správne určenie príčiny je prvým krokom k účinnej liečbe.

LIEČBA

Efektívne spôsoby liečby svalovej horúčky

Pre zmiernenie svalovej bolesti skúste nasledujúce metódy:

 • Pravidelné strečingové cvičenia a posilňovanie svalov.
 • Hydratácia a zdravá strava bohatá na minerály a vitamíny.
 • Použitie teplých obkladov alebo relaxačných kúpeľov na uvoľnenie svalového napätia.

Odporúčané voľnopredajné produkty

Na ďalšiu úľavu od svalovej bolesti sa odporúčajú tieto produkty:

magnezium-1-jpg Ako účinne liečiť svalovú horúčku - svalovica
Magnézium je jedna z najúčinejších možností na úľavu od bolesti svalov.

Svalovú bolesť môžete často účinne zmierniť doma pomocou jednoduchých metód a voľnopredajných produktov. Ak pretrváva alebo sa zhoršuje vaša svalová bolesť, je dôležité, aby ste vyhľadali lekársku pomoc.

FAQ


5 často kladených otázok o svalovici (svalovej horúčke)


1. Aké faktory bežne spôsobujú svalovú horúčku?

 • Mnohé faktory môžu zabrániť svalovici, ako napríklad uvoľnenie svalov, relaxácia, hydratácia, alebo dostatočný strečing po fyzickej aktivite. Je dôležité vylúčiť príčinu, aby sme mohli odmietnuť nesprávnu metódu liečby.  2. Aké sú efektívne metódy liečby?
 • Efektívne metódy na liečbu zahŕňajú pravidelné strečingové cvičenia a posilňovanie svalov, hydratáciu a zdravú stravu bohatú na minerály a vitamíny, použitie teplých obkladov alebo relaxačných kúpeľov na uvoľnenie svalov.


  3. Aké mám zvoliť voľnopredajné produkty na liečbu svalovej horúčky?
 • Na zmiernenie svalovej bolesti sa odporúčajú bezreceptové protizápalové lieky ako ibuprofen alebo paracetamol, masť alebo gél na lokálne použitie a magnéziové doplnky na relaxáciu svalov a prevenciu kŕčov.


  4. Kedy by som mal vyhľadať lekára?
 • Ak pretrváva alebo sa zhoršuje vaša svalová bolesť, je dôležité, aby ste vyhľadali lekársku pomoc. Lekár vám môže pomôcť identifikovať príčinu bolesti a odporučiť vhodnú liečbu.


  5. Ako môžem predchádzať svalovici?
 • Predchádzanie svalovej bolesti zahŕňa pravidelný strečing pred a po fyzickej aktivite, udržiavanie hydratácie, zdravú a vyváženú stravu, ako aj postupné zvyšovanie intenzity cvičenia, aby sa zabránilo preťaženiu svalov.

Share this content:

Post Comment